Necdet Ünüvar Kimdir

 
Prof.Dr. Necdet ÜNÜVAR AK Parti Adana Milletvekili 

 Necdet Ünüvar, 6 Haziran 1960'ta Adana Ceyhan'da doğdu. 

Babasının adı Halil, annesinin adı Müzeyyen'dir.

Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi Prof. Dr.Ünüvar, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.

İç Hastalıkları ile Endokrinoloji ve Metabolizma ihtisaslarını Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı.

Doçent ve Profesör oldu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü. 12.12.2002-08.05.2007 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı yaptı.

23. ve 24. Dönemde Adana Milletvekili seçildi. 6 Araştırma Komisyonunda görev yaptı: 3'ünde Başkanlık (Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı, Bilişim ve İnternet, Sağlıkta Şiddet), 1 Başkanvekilliği (Kayıp Çocuklar), 2 Üyelik (Muhsin Yazıcıoğlu) 2 İhtisas Komisyonunda görev aldı: 23. ve 24. Dönem Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. 24. Dönemde de 31.01.2013 tarihinde Sağlık, Aile, Çalışma Ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığına seçildi. Ayrıca Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı olarak görevi devam etmektedir. Ünüvar’ın, Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu üyeliği de devam etmektedir.


Evli ve 3 çocuk sahibi olan Ünüvar'ın  "Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıklarında Tedavi"," "Her Dem Erdem" ve "Dijital Siyaset" adlı 3 kitabı bulunmakta ve ingilizce bilmektedir.(English)

Necdet Ünüvar, born in Adana/Ceyhan at 6th June 1960. His father’s name is Halil and his mother’s name is Müzeyyen.

Medical Doctor and Lecturer Prof. Dr.: Graduated from Atatürk University. He completed expertise about Internal Diseases with Endocrinology and Metobolism in Ankara Education and Research Hospital. He became Associate Professor and Professor. He also implemented presidency of Endocrinology and Metabolism Science Field. He worked as Undersecretary of Ministry of Health from 12.12.2001 to 08.05.2007.

He elected as Adana City Member of Parliament in 23rd and 24th periods. He worked in 6 research commissions. He was president in 3 of them (Drug and Substance Addiction, IT and Internet and Violence in Health Sector), he was deputy president in 1 of them (Lost Children) and he was member in 2 of them (Muhsin Yazıcıoğlu). He assigned to 2 expertise commissions. He worked as member in Planning and Budget Commission in 23rd and 24th periods, he elected as president of Health, Family, Labour and Social Affairs Commissions in 24th periodIn addition, his presidency for Turkish-Azerbaijan Friendship Group and the membership in Committee of Coordination for Fighting Against Drugs are still going on.

He is married and has 3 children who Ünüvar the "Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıklarında Tedavi"," "Her dem Erdem" and "Dijital Siyaset" has 3 books from and speak English.

Yasama Faaliyetleri